Szukaj na tym blogu

wtorek, 29 września 2020

Przenika materia z nadwszechświata

 Strona główna Na początku Dysk akrecyjny Super wszechświat
 Ekspansja Ewolucja wszechświata Promieniowanie tłaHiper wszechświat 
 Czarna dziura Ciemna materia Promień grawitacyjny Siły pływowe
 Obiekty odległe Wielki Wybuch Poczerwienienie grawitacyjne  Życie gwiazd

 Do naszego Wszechświata spada materia z nadwszechświata, która w dysku akrecyjnym  tworzy się z ciemnej materii nadwszechświata skutkiem działania  sił pływowych. W naszym Wszechświecie, ciemna materia nadwszechświata staje się ciemną materią naszego Wszechświata, zwiększając jego masę, zmniejszając jego gęstość:

Można zbadać, jaka jest średnia gęstość materii o masie  jeśli ścisnąć ją do obszaru o objętości, której promień  jest równy promieniowi Schwarzschilda. Objętość  sfery o promieniu  rośnie proporcjonalnie do trzeciej potęgi promienia,  Zaś sam promień Schwarzschlida jest proporcjonalny do masy  a więc objętość takiej sfery będzie rosła proporcjonalnie do trzeciej potęgi masy  Średnią gęstość materii o masie M otrzymuje się zgodnie ze wzorem:
Widać więc, że im większa masa, tym mniejsza jest średnia gęstość materii ściśniętej do obszaru sfery o promieniu Schwarzschilda.

 W tym procesie może uczestniczyć także materia zwykła, ale jej udział jest ograniczony ze względu na niewielki zapas materii zwykłej w sąsiedztwie dysku akrecyjnego na przestrzeni nieskończenie wielkiego czasu.